Strona Główna ˇ Katalog WHW ˇ Galeria zdjęć ˇ ForumPiątek, Kwietnia 19, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Katalog WHW
  Galeria zdjęć
  Forum
  Kontakt



Plastikowe
  Odznaki
  Figurki

Porcelanowe
  Odznaki
  Figurki

Szklane
  Odznaki

Metalowe
  Odznaki
  Figurki

Gliniane
  Odznaki
  Figurki i zabawki

Drewniane
  Odznaki
  Figurki i zabawki

Tekstylia + metal
  Odznaki

Tekturowe
  Odznaki

Inne materiały
  Odznaki skóra
  Odznaki bursztyn
  Odznaki inne
  Sztuczne rośliny

Pocztówki
  Grafiki
  Fotografie

Papierowe
  Książeczki
  Filatelistyka
  Varia

WHW inne kraje
  WHW z innych krajów

Nie WHW
  Podobne do WHW
  Inne nie-WHW



Dodatki
  Linki - strony o WHW
  Filmy o WHW
  Literatura
  Jak fotografować
  Jak dodać zdjęcie
  Jak dodać wpis

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: ~Krzysiek
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~onkel
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 13
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Fips24 (12 pkt.)
3) ~winterhilfswerk (10 pkt.)
4) ~mendrek88 (7 pkt.)
5) ~Grzesiek (2 pkt.)
6) ~kuleczka102 (1 pkt.)

Zobacz Temat
Winterhilfswerk (WHW) - katalog internetowy | Forum strony whw.porcelanki.net | Uwagi o stronie
Autor Hello from Berlin
~onkel
Użytkownik

Dodane dnia 21-10-2010 10:32
Hello togehter,
i have these Adress here from Tomek.
I'm from Berlin Germany and i have a very very large WHW Collection over 3000 pieces. My polish is not so good and so i wrote in English and German happy I hope you understand.
I hope Tomek will help me for translating.

Best regards
Markus

~~~~

Hallo zusammen,
ich habe diese Adresse hier von Tomek bekommen.
Ich komme aus Berlin und besitze eine sehr sehr große WHW Sammlung, über 3000 verschiedene Stücke. MEin Polnisch ist leider nicht so gut, und deswegen schreibe ich in Englisch und Deutsch ich hoffe Ihr versteht mich.
Ich hoffe Tomek wird mitr beim Übersetzen helfen.

Viele Grüße
Markus
http://kreatives-trinken.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Hello from Berlin
~Fips24
Użytkownik

Dodane dnia 21-10-2010 12:45
Moin Markus,
weiss nicht ob ich auf deutsch oder polnisch schreibe.
(nie wiem czy powinienem pisać po polsku czy po niemiecku)
aber freu ich mich dass Du auch hier bist razz
(ciesze sie ze tez tu jesteś)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Hello from Berlin
~onkel
Użytkownik

Dodane dnia 21-10-2010 12:56
WHW Sammler aus aller Welt müssen doch zusammenhalten biggrin
Ich hoffe mit meiner kleinen Sammlung hier ein paar schöne Stücke präsentieren zu können.
Ich werde polnisch mit Google übersetzen, hoffe es ist verständlich!
Wenn ich zu Hause bin kann mir meine Freundin helfen, sonst bitte ich Dich Fips24 das Du mir hilfst, Danke

~~~

WHW kolekcjonerów z całego świata muszą stanąć razem jeszcze biggrin
Mam nadzieję, że z moim małym kolekcji tutaj przedstawić kilka ciekawych elementów.
Będę polski przetłumaczyć z Google nadzieję, że to zrozumiałe!
Kiedy jestem w domu mogę pomóc moim przyjacielem, w przeciwnym razie proszę was Fips24 mi pomóc Dzięki
http://kreatives-trinken.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Hello from Berlin
~Fips24
Użytkownik

Dodane dnia 21-10-2010 14:02
ist kein problem Markus ich bemühe mich Dir helfen razz
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Hello from Berlin
@Remek
Super Administrator

Dodane dnia 21-10-2010 16:59
Cieszę się, że mogę poznać Kolegę z innego kraju.

Co prawda, w planach strona miała być adresowana do polskich zbieraczy. Mamy problem z obcym - tylko "szkolną" wersją języka niemieckiego, a i to niezbyt biegle. Ale z czasem może uda się uczynić ją przynajmniej dwujęzyczną.

Adres mojej skrzynki pocztowej GoogleMail wysyłam w Prywatnej Wiadomości (trzeba kliknąć na ikonkę z kopertą).

I zapraszam do współpracy i przysyłania zdjęć. Na początek do już istniejących na stronie serii.

Nasza strona internetowa jest na razie w wersji "beta". Nie wiem jeszcze, jak umieszczę niektóre obiekty (na przykład krótkie serie lub serie z różnych materiałów). Plan ogólny jest taki, że nie chcemy dublować katalogów Winterhilfswerk Tieste czy Rosenberga. Nie będzie więc układu według Gau i dat. Nasza strona jest przeznaczona dla początkujących zbieraczy. Obiekty będą ułożone w taki sposób, żeby mało zaawansowany zbieracz mógł szybko odnaleźć i zidentyfikować swoją odznakę czy figurkę.

I przy okazji bardzo proszę o cierpliwość. Prace na stronie WHW idą trochę powoli, bo jestem także bardzo mocno zaangażowany w inny projekt - Olejów na Podolu. Jest to strona o wiosce w dawnej wschodniej Polsce (obecnie Zachodnia Ukraina). Obecnie opracowuję wypisy ze starych ksiąg kościelnych 1816-1847. W końcu listopada opublikuję te materiały na tamtej stronie i będę miał więcej czasu na projekt WHW. Zajmę się wówczas "trudnymi" seriami i dokończę prace przy dokończeniu strony (dodatki, filmy, wygląd, kolejne artykuły ze starych gazet). Oficjalny start strony o WHW (zgłoszenie jej do Googli) zaplanowany jest na Boże Narodzenie / Nowy Rok 2010.

Pozdrawiam ze Stargardu
Remek

===========

Hallo Markus,

Ich bin froh, dass ich habe ein Kontakt mit Kollegen aus einem anderen Land.

True, wir plannen diese Website für die polnischen Sammler. Wir haben ein Problem mit einem fremden Sprachen - wir kenner nur "Schuldeutsch", und auch das ist nicht sehr flüssig. Aber im Laufe der Zeit vielleicht wird es möglich diese Seite mindestens zweisprachig machen.

Adresse meiner Mailbox (googlemail) ich sende in "Private Nachricht" (Sie müssen auf das Icon eines Umschlags klicken).

Ich einlade Sie zu kooperieren und um die Fotos zu senden. Zu Beginn diese WHW, die bereits in etwa 50 Serien bei uns veröffentlicht sind.

Unsere Webseite ist im Moment als "beta" Version. Ich weiß noch nicht, wie einige Objekte setzen (zum Beispiel, Kleinauflagen - oder Serien aus verschiedene Materialien). Der allgemeine Plan ist, dass wir nicht wollen doppeln Winterhilfswerk-katalogen Tieste und Rosenberg. Es ist nicht geben Anordnung nach Gau und Spenden Zeit. Diese Webseite ist für Sammler-Anfänger. Die Objekte werden ja ordnen, dass auch wenig kennen Sammler können schnell zu lokalisieren und identifizieren Ihre WHW-Plakette oder Figürchen.

Und übrigens bitte etwas Geduld. Die Arbeiten an der WHW-Seite gehen ein wenig langsam, weil ich auch sehr viel Arbeit in einem anderen Projekt habe - "Olejów na Podolu - Olejow in Podolien. Das ist Seite über einer Dorf in ehemaligen Ostpolen (heute Westukraine). Derzeit ich arbeite bei Extrakten aus der alten Kirche Bücher von 1816 bis 1847. Am Ende November werden diese Materialien auf Seite Olejów veröffentlichen, und ich werde mehr Zeit haben zu WHW-Projekt. Dann ich werde die "schwierigen" Serien machen, und die anderen Arbeiten zur vollendung Seite (Add-Ons, Filme, Design, und auch die nächste Artikeln aus alten Zeitungen.) Der offizielle Start WHW-Seite (und melden bei Google) ist für Weihnachten / Neujahr 2010 geplant.

Grüße aus Stargard
Remek
www.olejow.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Hello from Berlin
~onkel
Użytkownik

Dodane dnia 22-10-2010 10:25
Es ist kein Problem mich mit der polnischen Sprache zu arrangieren. Fips24 und meine Freundin helfen mir dabei.

Ich freue mich nur wenn ich mit meiner doch etwas größeren Sammlung anderen Sammlern helfen kann. Wie das ganze hier aufgebaut ist, ist mir egal biggrin Ich finde die bisherige AUfteilung sehr gelungen.

Ich selbst habe auch schon an mehreren solcher Projekte teilgenommen. Es gibt in Deutschland einen Katalog über Porzellanplaketten, an diesem habe ich auch mitgearbeitet und alle WHW Abzeichen aus Porzellan und Ton als Fotomaterial zur Verfügung gestellt.

Ich denke das ich morgen die Zeit finden werde um ein paar schöne seltene Stücke abzulichten und euch als Fotomaterial zur Verfügung zu stellen.

Grüße aus BErlin
markus


~~~~~~~~~~
To nie jest problem dla mnie, aby pogodzić się z językiem polskim. Fips24 i mój kolega mi pomóc.

Cieszę się tylko, czy mogę pomóc z moim dość dużą kolekcję innych kolekcjonerów. W całości jest zbudowany, nie obchodzi mnie: D Myślę, że poprzedni układ bardzo dobrze zrobione.

Ja sam już udział w kilku takich projektów. W Niemczech istnieje zbiór tablic porcelany, w tym pracuję i pod warunkiem, wszystkie odznaki WHW porcelanowe i gliniane jako materiału fotograficznego.

Myślę, że jutro znajdę czas, aby skanować kilka pięknych i rzadkich utworów was materiał fotograficzny udostępnić.

Pozdrowienia z Berlina
markus
http://kreatives-trinken.de Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@Remek
DATA: 22/09/2011 14:10
Nowości od Kolegi Fips24. 6 nowych artykułów. Uzupełnienia: drewniane - pierwsza kolej saksońska, metalowe - 1 szt. poza seriami, plastikowe - 1 szt. poza seriami,

@Remek
DATA: 31/08/2011 15:52
1 nowy artykuł. Uzupełnienie - podobne do WHW

@Remek
DATA: 30/08/2011 02:37
Uzupełnienia: szklane - sławne pomniki, plastikowe - herby miast, nie-whw

@Remek
DATA: 27/06/2011 15:30
Skompletowane serie: drewniane - dzieci ze skarbonkami, plastikowe - wyposażenie Hitlerjugend. Ponadto 9 nowych zdjęć w Galerii.

@Remek
DATA: 27/06/2011 15:29
Uzupełnienia: metalowe - znaki Zodiaku, 1 szt. poza seriami, tekstylia + metal - stroje ludowe z Austrii, bursztyn - kwiaty i liście, szklane - sławne pomniki, sławni Niemcy

@Remek
DATA: 08/06/2011 13:40
4 nowe artykuły. Uaktualnienia: porcelanowe - 1 sztuka poza serią, pocztówki - głowy mieszkańców Karyntii. Uaktualniony album: Inne nie-WHW.

@Remek
DATA: 23/05/2011 15:08
Uzupełnienia: plastikowe - swastyki, wyposażenie Hitlerjugend, drewniane - bajki i legendy, szklane - sławne pomniki, sławni Niemcy, porcelanowe - motyle; papierowe - nalepki na drzwi, podobne do WHW

@Remek
DATA: 23/05/2011 15:06
Skompletowane serie: metalowe - miecze i swastyki, miecze germańskie. Uzupełnienia: metalowe - tarcze germańskie, topory, znaki drogowe, zwierzęta; plastikowe - kwiatki ze sztucznej żywicy, narzędzia

~onkel
DATA: 05/05/2011 09:26
witam

@Remek
DATA: 04/05/2011 04:10
Uzupełnione: metalowe - miecze i swastyki, filatelistyka - całostki, stemple WHW, stemple inne. Uzupełniony album: Inne - nie-WHW

Copyright © Remigiusz Paduch (pomysł i obróbka WWW), Robert Adamowicz i Robert Paduch. 2011-2016